Δευτέρα, 5 Δεκεμβρίου 2016

Ανεξάρτητες παρουσίες… συνέχεια

Ανεξάρτητες παρουσίες… συνέχεια

Νέες παραστάσεις στις ανεξάρτητες παρουσίες του 9ου Φεστιβάλ Χορού, παρουσιάζονται την Τετάρτη 23 και την Πέμπτη 24 Ιουνίου στο θέατρο ΠΚ στο πλαίσιο του 9ου Φεστιβάλ Χορού του Σωματείου Ελλήνων Χορογράφων.

Ομάδα: Αλλαχού, Ζώνη Ασφαλείας

Συντελεστές

Σκηνοθεσία: Μέτη Παναγιωτοπούλου
Χορογραφία: Νεφέλη Ζαμπέλη, Φαίδρα Πισιμίση, Μέτη
Παναγιωτοπούλου, Βασίλης Λαμπρόπουλος, Ντανιέλα Πισιμίση
Φωτογραφίες: Άθως Παπαλάμπρος
Video: Ναυσικά Ταραζή
Ερμηνεύουν: Νεφέλη Ζαμπέλη, Φαίδρα Πισιμίση, Μέτη Παναγιωτοπούλου,
Βασίλης Λαμπρόπουλος, Ντανιέλα Πισιμίση
Παραγωγή: Αλλαχού
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Μέτη Παναγιωτοπούλου


Ομάδα: Οδοντογλυφίδα, Little Bits and Pieces

Συντελεστές

Χορογραφία: Ολύβια Θανάσουλα, Ελίνα Τσίμπρου, Βασίλης Λαμπρόπουλος
Μουσική: Λεωνίδας Πετρόπουλος
Φωτογραφίες: Βαγγέλης Σωμαράκης, studio Phobia
Φωτισμοί: Χριστίνα Θανάσουλα
Βίντεο: Γεωργίου Μάνος, studio Videodreams
Ερμηνεύουν: Azizaj Nardi, Χριστιάνα Σαρασίδου, Αλέξανδρος Λασκαράτος, Ολύβια
Θανάσουλα, Ελίνα Τσίμπρου, Βασίλης Λαμπρόπουλος
Παραγωγή, Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Οδοντογλυφίδα

Ημέρες και ώρες παραστάσεων
23.06: 20.00
24.06: 22.00


Dance Theater Troupe, OSIDORI απλές χειρονομίες για τη χαρά και τη λύπη

Σκηνοθεσία, Χορογραφία: Νέλλη Πουλοπούλου
Κοστούμια: Νέλλη Πουλοπούλου
Μουσική: Μάριος Τσάγκαρης
Φωτογραφίες: Βαγγέλης Παράβας, Κατερίνα Ξένου
Φωτισμοί: Κωστής Μαργκάς
Άλλοι Συντελεστές: Κατερίνα Αθανασίου
Ερμηνεύει: Νέλλη Πουλοπούλου
Παραγωγή: Dance Theater Troupe
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Νέλλη Πουλοπούλου

Άνω Τελεία, Pendulum

Συντελεστές

Σκηνοθεσία, Χορογραφία: Φρόσω Βουτσινά
Κοστούμια: Ευδοκία Βεροπούλου
Μουσική: Δημήτρης Φριτζαλάς
Artwork: Παντελής Τσιαχρής
Φωτισμοί: Περικλής Μαθιέλης
Μακιγιάζ: Βίκυ Τατάκη
Ερμηνεύουν: Ευη Χατζάκη, Χριστιάνα Σαρασίδου, François Renault, Φρόσω Βουτσινά
Παραγωγή: Άνω Τελεία
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Φρόσω Βουτσινά

Ημέρες και ώρες παραστάσεων
23.06: 20.00
24.06: 22.00


Jean Pierre Falone, STREET Philosophy

Σκηνοθεσία, Χορογραφία : Jean Pierre Falone
Μουσική: (Text + MIX Music), Jean Pierre Falone, DotWav Studio
Μετάφραση: Gregory Gaitanaros
Ερμηνεύουν: Jean Pierre Falone, Evan Gregory
Παραγωγή: Jean Pierre Falone
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Jean Pierre Falone


Nartano, TheTruth

Συντελεστές

Σκηνοθεσία: Ομάδα Nartano
Χορογραφία: Κρισάνα Αλεφαντινού
Κοστούμια: Γιούλη Αλεφαντινού
Μουσική: Ηλίας Παπανικολάου
Φωτογραφίες: Ηλίας Παπανικολάου
Φωτισμοί: Ελένη Λεβέντη
Ερμηνεύει: Κρισάνα Αλεφαντινού
Παραγωγή: Ομάδα Nartano
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Rajani Φοινίτση
Ημέρες και ώρες παραστάσεων

23.06: 22:00
24.06: 20.00


Αρλέττα Μακατσώρη, Bible of dreams

Συντελεστές

Σκηνοθεσία, Χορογραφία, Κοστούμια: Αρλέττα Μακατσώρη
Μουσική Επιμέλεια: Δημήτρης Καντής
Άλλοι Συντελεστές: Αλέξανδρος Χουσάκος, Morphw
Ερμηνεύει: Αρλέττα Μακατσώρη
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Αρλέττα Μακατσώρη

Footsteps Dance Company, Νυχτερινές Ιστορίες

Συντελεστές

Σκηνοθεσία, Χορογραφία: Γιώτα Πολυχρονοπούλου
Κοστούμια: Body Wrappers
Φωτογραφίες: Παύλος Νάστας
Φωτισμοί: Σπύρος Κρεμμύδας
Ερμηνεύουν: Hρώ Βασάλου, Μαρία Γεωργιοπούλου, Μάχη Δαυλάκου,
Βέρα Δρίβα, Κατερίνα Καρακάση, Αδριανή Παπαγεωργίου, Δήμητρα Σαμαρά, Ιωάννα Τσάγκα, Μαρίνα Χάϊδα
Παραγωγή: Γιώτα Πολυχρονοπούλου
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Γιώτα Πολυχρονοπούλου

Ημέρες και ώρες
23.06: 22.00
24.06: 20.00